Äärmuslike dieetide tulemuseks on sageli söömishäired, mille tagajärjeks võib omakorda olla lastetus.

Eestis suureneb pidevalt nende naiste arv, kelle söömisharjumused on muutunud neile eluohtlikuks. Omaalgatuslik näljutamine või ülesöömine koos sellele järgneva toidu väljutamisega ei ole üldse mitte trendikad ja ohutud dieedipidamise vormid, vaid hoopis eluohtlikud haigused. Range dieedi või "imedieetide" pidamine ei ole tervislik ning sageli võivad need viia psüühiliste häireteni kui ka põhjustada pöördumatuid kehalisi kahjustusi ja mõnikord lõppeda ka surmaga. Söömishäired võivad olla lastetuse põhjuseks, kuna söömishäiretega kaasnevad menstruaaltsükli häired kuni menstruatsiooni ärajäämiseni. Viljakuse taastumine võib võtta aastaid, kuid paljudel juhtudel ei õnnestugi menstruatsiooni taastada, ja neid häireid põdenud noored naised ei saa kunagi rasestuda ega sünnitada. Organismis tekkinud muutused on sarnased menopausiealistele naistele ja need muutused on pöördumatud. Kui söömishäire (anoreksia, buliimia, muud täpsustamata söömishäired) algus on puberteedieas, siis võib kasv seiskuda, tütarlastel ei arene rinnanäärmed, tekivad menstruatsioonihäired, poistel seiskub suguelundite areng. Liiga madal kehakaal moodustab äärmiselt kõrge protsendi kõigist viljatusjuhtudest. Äärmuslike dieetide risk seisneb selles, et neis puudub terve hulk vajalikke toiduaineid, mistõttu organism ei saa tulevaseks raseduseks kätte kõike tarvilikku.

Sageli kaasneb söömishäiretega depressioon ja vahel on isegi raske tuvastada, kumb on põhjus ja kumb tagajärg. Depressioon on sageli nähtavam, kui selle varjus arenev söömishäire. Krooniline stress tekitab kehas füüsilisi muutusi, mis võivad raskendada viljastumist.
Kodust lahkumine ja täiskasvanuks saamise nõue võivad olla häireid vallandavateks faktoriteks. Ka kõrge akadeemiline võimekus on söömishäirete riskifaktoriks.

Kiiresti tuleks pöörduda spetsialistide juurde ja lasta end aidata enne kui haigus hakkab Teie elu juhtima.

Ambromed Kliinik aitab üle saada toitumise, kehakaalu kui ka kehakujuga seonduvatest ja tervisele kahjulikest kinnisideedest ning selle kaudu aitab neil saavutada tõhusamat kontrolli enda elu üle. Spetsialistide abiga on võimalus õppida paremini aru saama ja toime tulema ebanormaalsete söömisharjumuste tagajärjel tekkinud tõsiste terviseprobleemidega.